Как да възстановиш косата и кожата си след раждане?

9 август 2017
Как да възстановиш косата и кожата си след раждане?

Да бъдеш майка е едно от най-вълнуващите неща,които могат да ти се случат. От малка мечтаеш за момента, в който ще очакваш своето бебче, ще се грижиш за него когато се появи на бял свят и ще го дариш с цялата си любов и нежност. Знаеш ли обаче, какво ще се случи с теб по време на „очакването” и малко след това?

 

Честите промени в настроението, постоянно променящото ти се тяло и сутрешното гадене са само малка част от това, което тялото ти ще претърпи. Бушуващите хормони, се отразяват не само на настроението ти, но и на външния ти вид, най-вече на косата и кожата ти.

 

 

Готова ли си за тези промени?

 

И, докато искаш да направиш всичко възможно, бебчето ти да расте здраво, добре е да знаеш как да се погрижиш за себе си, за да запазиш красотата и здравето си след раждането. За целта, първо е добре да знаеш какво да очакваш.

 

 

Какво се случва с косата и кожата ти по време на бременността?

 

Бушуващите хормони на бременността, естроген и прогестерон, започват да дават своето отражение върху тялото ти още в първите седмици на „очакването”. Техните нива се променят постоянно по време на цялата бременност и  след това, което води и до постоянните изменения, които настъпват в организма ти.

 

 

Кожата по време на бременността

 

Именно критично високото ниво на хормона прогестерон е главният виновник за промените, настъпващи с кожата ти. Ако имаш суха кожа, тя става още по-суха, а ако е мазна, се омазнява двойно повече. Всичко това е придружено със съпътстващите парене, сърбеж и опъване при сухата и акне, възпаления и зачервявания при мазната кожа. Намаленото производство на соли нарушава защитната бариера на кожата и я прави по-уязвима към външни фактори. Разтягането й в следствие на постоянните промени причинява разкъсване на колагеновите влакна в нея и това води до наличието на стрии.

 

Бонус към всичко това е и „маската на бременността”  – състояние, при което пигментацията на кожата ти се променя и тя потъмнява в областта на носа и бузите в следствие на завишената хормонална активност в тялото. Всички тези неща могат напълно да изчезнат след раждането, ако съумееш да положиш правилната грижа за кожата си.

 

 

Косата по време на бременността

 

Усещаше ли косата си по-плътна, гъста и здрава по време на бременността? Направи ли ти впечатление, че расте по-бързо и пада по-малко? Изпълнена с блясък и мекота, за какъвто не си и мечтала? Да, това също е в следствие на хормоните. По време на бременността циркулацията на кръвта ти става все по-засилена, а  метаболизма по-бърз . Това води все повече хранителни вещества  към косъма и кара косата да расте по-бързо, да бъде по-здрава и да пада по-малко. Лошата новина е, че всичко това се променя, след като родиш. Косата ти се връща към предишното си състояние, а възможно е и то да се влоши.

 

Структурни промени в състоянието й също са на лице. Ако имаш нежни къдрици, възможно е те да започнат да се изправят, а ако косата ти е права и гладка, може да забележиш навиване на краищата й и ново появили се букли. Затова, ако искаш да запазиш красивата си коса и след като си родила, можеш да се погрижиш за нея като възстановиш хранителните вещества, които е загубила и я подхраниш отвътре.

 

 

Какви са последиците от всичко това?

 

Промените, които настъпват в състоянието на кожата  и косата ти могат да те накарат да се почувстваш непривлекателна и да завишат лошото настроение всеки път в който се погледнеш в огледалото. Така, „блясъкът”, който си имала по време на бременността ще изчезне и на негово място ще се появят изтощението, напрежението и раздразнението.  

 

 

Как да се справиш с проблема?

 

Измененията, които кожата и косата ти претърпяват по време на бременността, могат лесно и бързо да бъдат овладяни, а ефектът от високите нива на хормоните, бушували в тялото ти цели 9 месеца,  сведен до минимум. След като родиш, тялото ти ще започне да се възстановява, а това колко бързо то ще се върне към нормалния си ритъм зависи изцяло от теб. Трябва просто да се погрижиш за себе си с правилните продукти. Храни се здравословно с богати на витамини и минерали храни, пий ежедневно много вода, а когато спреш да кърмиш, дай на организма си допълнителни хранителни вещества под формата на хранителни добавки.

 

Тук на помощ идват Beauty Builder и Keratin Hair Volumizer, предлагани от NEOCELL. Те ще „нахранят” кожата и косата ти с всичко необходимо , за да се запазят здрави и красиви дори след атаката на бушуващите хормони.  Това се случва благодарение на съдържащите се в тях ценни елементи като кератин, колаген и хиалуронова киселина, който подхранват и възстановяват тялото от вътре. Приемайки редовно ще забележиш, че:

 

  • Кожата ти е еластична, хидратирана и гладка;
  • Акнето и възпаленията са намалени до минимум;
  • Усещането за сухота – елиминирано;
  • Косата ти е гладка, здрава и блестяща дори след раждането;
  • Косъма е по-плътен и здрав;
  • Косопада е елиминиран напълно.

 

Затова, ако искаш да даряваш с грижи не само детето си, но и ти самата да запазиш красотата си максимално дълго, погрижи се за себе си като възстановиш хранителните запаси на тялото си, отишли си след раждането и кърменето.

 

 

 

 

 

Хиалуронова Киселина
2 февруари 2025

От откриването на хиалуроновата киселина през миналия век до днес интересът към различните възможности за нейното приложение постоянно расте. Освен като средство за подмладяване, тя все повече започва да се използва и за подкрепа на цялостното физическо състояние и здраве. 

прочети още

Кератинът е протеин, важен за кожата, косата и ноктите. Организмът ни го произвежда сам. Той дава сила и устойчивост на тъканите. Можем да подобрим здравето на косата с храни богати на кератин. Такива храни са бадеми, авокадо и яйца. Кератин може да се добави извън тялото с различни терапии. Кератиновите терапии възстановяват косата. Те я правят по-гладка и блестяща.

прочети още

В тази статия ще разберете истината за колаген за стави и как той може да поддържа здравословни стави, осигурява ставен комфорт и подобрява гъвкавостта.

прочети още